Spartakiada 2016 - LANCUT UTW

Spartakiada 2016

GRUPY > SPORT

V Spartakiada podkarpackich Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Po raz piąty Łańcucki UTW podjął trud zorganizowania Spartakiady Seniorów. Jak co roku impreza cieszyła się zainteresowaniem ze strony zaprzyjaźnionych z nami i zahartowanych w sportowej rywalizacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
Przyjechali zawodnicy i kibice z Jasła, Krosna, Przemyśla, Rzeszowa, Strzyżowa, Tarnobrzega.
Wraz z reprezentacją Łańcuckiego UTW startowało siedem drużyn.
W tym roku ekipa Łańcuckiego UTW nie wywalczyła miejsca na podium.
Bezkonkurencyjna była drużyna z Tarnobrzega, która od początku przejęła prowadzenie i zajęła
w pełni zasłużone pierwsze miejsce.
Trzeba też pogratulować sportowcom Kutw W Jaśle za zajęcie drugiego miejsca
i ekipie ze Strzyżowskiego UTW za zdobycie trzeciej pozycji w rywalizacji.
Pod względem organizacyjnym impreza przebiegała sprawnie.
Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Łańcuta pod dyrekcją Tadeusza Chlebka wprowadziła wszystkie ekipy na halę. Otwarcia dokonał burmistrz Łańcuta Stanisław Gwizdak, potem życzenia dobrych startów złożyła wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus, a urok otwarciu zapewniły występy zespołu tanecznego MDK, kierowanego przez Magdalenę Cwynar.
Konkurencje sportowe były dobrane do możliwości ludzi starszych; było trochę zabawy i dużo rywalizacji. Startowano w konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Oto niektóre konkurencje: Bieg slalomem z przełożeniem koła hula-hop, bieg z nakładaniem kapturków na stojaki, rzuty woreczkiem do kosza, strzały piłką do bramki, rzuty piłką do kosza, kręgle, rzuty lotkami do tarczy, rzuty beretem, wznoszenie piramidy z kubków plastikowych.

Na zakończenie zawodnicy startujący w konkurencjach indywidualnych i drużynowych otrzymali pamiątkowe medale, a kapitanowie trzech najlepszych drużyn - okolicznościowe puchary. Medale i Puchary wręczały: wiceburmistrz - Joanna Rupar i kanclerz łańcuckiego UTW - Otylia Piechowska.
Myślę, że organizatorzy V Spartakiady i nasi zawodnicy wyciągną wnioski z porażki, bo czwarte miejsce ani zawodników, ani kibiców, ani organizatorów specjalnie nie cieszy. Niemniej jednak składamy podziękowania za zaangażowanie i prace organizacyjne paniom Otylii Piechowskiej,
Wiesławie Toczyńskiej-Kucha, Halinie Kalinowskiej-Słota, Janinie Kozickiej,Annie Smorul i Marii Goszczyńskiej. Panom Józefowi Bałtowskiemu i Adamowi Kunyszowi
dziękujemy za dokumentację fotograficzną V Spartakiady.
Dziękujemy i gratulujemy zawodnikom i bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom:
MDK w Łańcucie, MOSiR w Łańcucie, Sanockiemu Oddziałowi PGNiG,
Barbarze Łątce właścicielce Zakładu Cukierniczego z Krzemienicy
i Piwiarni Zbigniewa Markowicza z Łańcuta.
Dziękujemy Panu burmistrzowi Stanisławowi Gwizdakowi za objęcie V Spartakiady patronatem honorowym i jej współfinansowanie z budżetu miasta.
                                                                                                        Janina Haładyj-Różak

V  Spartakiada   w MOSiR